Tijdens het cao-overleg op 3 september hebben de onderhandeldelegaties van de LAD, LHV en InEen met elkaar gesproken over de inhoud van de nieuwe Cao Huisartsen in Loondienst. Verschillende onderwerpen kwamen ter sprake, maar daarover konden nog geen definitieve afspraken gemaakt worden.
Voor de volgende ronde op 17 september hebben partijen hebben huiswerk afgesproken. Zo moeten nieuwe definities van artikelen, die voortkomen uit het voorwerk eerder dit jaar, in de hele cao een logisch geheel vormen. Daarom moet zorgvuldig gekeken worden naar de precieze formuleringen. Voor de LAD ligt de focus op een evenwichtig totaalpakket arbeidsvoorwaarden. Bij de komende onderhandelingen zullen bij de verschillende onderwerpen de afwegingen gemaakt moeten worden.
Beter beeld van de praktijk
De huisartsen in onze delegatie, Juanita Haverbus (PD), Kirsten Hessels (HD) en Michaël van der Ven (PD), kleurden waar nodig het beeld van de praktijk in. Bij werkdruk gaat het bijvoorbeeld niet om af en toe een half uurtje langer doorwerken. Eerder beginnen, later eindigen en ’s avonds administratieve klusjes afmaken in vrije tijd. De langere werkdagen zijn structureel en dit conflicteert met de werk-privé balans. In deze vlog blikt Michaël terug op de onderhandelingen. Hoe ervaar je het cao-overleg? Gaat het op korte termijn lukken tot een akkoord te komen?
Een goede cao komt er niet vanzelf
Met meer collega’s staan we sterker om te laten zien dat verbetering van arbeidsvoorwaarden echt nodig is om huisartsen te behouden. Investeren is werknemers is investeren in goede huisartsenzorg. Hoe meer leden, hoe meer effect. Stuur daarom dit bericht met flyer door aan je collega’s. Met een LAD-lidmaatschap staan hun belangen als werknemer voorop.