Thera Links, opleider interne geneeskunde in het UMCG, mag zich een jaar lang ‘beste opleider van Nederland’ noemen. Ze kreeg de Opleidingsprijs op 2 november 2024 uitgereikt tijdens het DJS Congres, dat dit keer in het teken stond van ‘de bevlogen dokter’.

Aios konden de afgelopen weken hun stem uitbrengen op de drie finalisten die door de jury waren geselecteerd als kanshebbers op de Opleidingsprijs, een initiatief van DJS en de Federatie Medisch Specialisten. Thera Links kreeg de meeste stemmen. Volgens haar aios is ze een betrokken en empathische opleider, die oog heeft voor de mens achter de aios. “Ze is dagelijks bij de ochtendoverdracht, heel benaderbaar en stimuleert cohesie en werkplezier”, zei een van de aios in de voordracht. Daarnaast maakt ze zich hard voor een modern opleidingsklimaat. Zo integreerde ze onderwijs binnen kantooruren, heeft ze in haar eigen vakgroep een foutenbespreking ingesteld en introduceerde ze ‘Innovation Friday’, waarbij aios twee middagen per maand de tijd krijgen voor innoveren. Links was verguld met de prijs. “Ik ben eerlijk gezegd een beetje beduusd, maar dat was ik al toen ik hoorde dat ik genomineerd was. Ik vind het niet alleen een eer, maar ook een belangrijke prijs om een goed opleidingsklimaat te stimuleren. Ik zeg tegen onze raad van bestuur niet voor niets vaak: aios zijn het goud van het ziekenhuis, dáár zit de inspiratie en innovatie.”

Verbeteren kwaliteit opleiding

Links ontving de prijs uit handen van Ester de Kleijn (winnaar Opleidingsprijs 2023), die samen met DJS-voorzitter Kirsten Dabekaussen, Winnifred van Lankeren (bestuurslid bij de Federatie Medisch Specialisten) en Tessel Korver (DJS-bestuurslid) in de jury zat. Naast de titel ‘beste opleider van het jaar’ ontving Links een geldbedrag van 5.000 euro, bedoeld voor het verbeteren van de kwaliteit van de opleiding. De andere twee genomineerden, opleidersduo Arijaan Valkenburg en Guus Fons (opleiders Obstetrie en gynaecologie in het Amsterdam UMC) en Boudewijn Bus (opleider Psychiatrie bij GGZ Oost Brabant) werden tijdens de uitreiking ook in het zonnetje gezet door hun aios met een filmpje en kregen 1.000 euro.

De bevlogen dokter

De Jonge Specialist organiseerde het congres samen met de LAD, Federatie Medisch Specialisten en VvAA in 1931 Congrescentrum in Den Bosch. Ruim 100 deelnemers volgden plenaire sessies die in het teken stonden van ‘de bevlogen dokter’, langs drie lijnen: samen sterker, persoonlijke groei en online zorg, met onder meer plenaire sessies met longarts Wanda de Kanter en revalidatiearts Casper van Koppenhagen. Daarnaast vond er een interactief rondetafelgesprek plaats over medische desinformatie met Bernard Leenstra, Ruben Mersch, Wanda de Kanter en Adriaan ter Braack (‘Sjamadriaan’).

Nieuw logo

Het DJS Congres was ook het moment om de samenvoeging tussen De Jonge Dokter en De Jonge Specialist officieel te bekrachtigen. De twee organisaties werken al een aantal maanden intensief samen. “De missie van De Jonge Dokter om een positieve cultuurverandering in de zorg te creëren, sluit naadloos aan bij die van De Jonge Specialist”, aldus DJS-voorzitter Kirsten Dabekaussen. “Vanaf vandaag gaan we daarom samen verder onder de naam De Jonge Specialist, om zo nog beter de belangen van a(n)ios te behartigen. En bij zo’n moment hoort natuurlijk ook een nieuw logo.” Het nieuwe DJS-logo werd tijdens het congres onthuld en is binnenkort ook te zien op de website, die volledig vernieuwd is.

Kirsten Dabekaussen onthult het nieuwe DJS-logo

Over de LAD

Artsen en andere zorgprofessionals in staat stellen om hun werk goed, veilig en met plezier te kunnen doen, zodat ze de best mogelijke zorg kunnen bieden: dat is waar de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) voor gaat. We komen op voor jouw werknemersbelangen en ondersteunen je als je in je loopbaan ergens tegen aanloopt. De LAD is er voor jou!

Contact

Mercatorlaan 1200
3528 BL Utrecht
088 – 13 44 100
bureau@lad.nl

Persvragen

Volg ons

Voor het allerlaatste nieuws volg onze social media kanalen

Copyright ©2025   |   Agenda   |   Cookiebeleid   |   Privacy Statement

Over de LAD

Artsen en andere zorgprofessionals in staat stellen hun werk goed, veilig en met plezier te kunnen doen, zodat ze de best mogelijke zorg kunnen bieden: dat is waar de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) voor gaat. We komen op voor jouw werknemersbelangen en ondersteunen je als je in je loopbaan ergens tegen aanloopt. De LAD is er voor jou!

Contact

Mercatorlaan 1200
3528 BL Utrecht

Tel: 088 – 13 44 100
E-mail: bureau@lad.nl

Persvragen

Volg ons

Voor het laatste nieuws volg onze social media kanalen!

Realisatie: Aandagt Reclame & Marketing
Copyright © 2025

Dit zal sluiten in 0 seconden