91% van de psychiaters zegt trots te zijn op het werk en 90% is enthousiast over hun baan. Psychiaters zijn het meest tevreden over de werkvorm, aios over de samenwerking met collega’s. Dat blijkt uit de Loopbaanmonitor Medisch Specialisten 2024. Een speciale infographic geeft de resultaten van 547 psychiaters en 96 aios psychiatrie weer.

Ook over de werkgever en het inkomen zijn psychiaters overwegend tevreden. Zowel aios als psychiaters zijn het minst tevreden over de invloed die ze hebben binnen de organisatie. Vergeleken met psychiaters zijn aios veel minder tevreden met het rooster (28%, bij psychiaters is dit 13%). Ook over de werkdruk zijn aios en psychiaters eensgezind: 29% is daar niet tevreden over. Uit de loopbaanmonitor onder psychiaters blijkt ook dat twee derde vrouw is, driekwart in loondienst in een ggz-instelling werkt, en de helft tussen de 47 en 66 jaar is.

Werkuren

Vergeleken met het onderzoek in 2022 valt op dat meer psychiaters 30 uur of minder werken per week. In 2022 gaf 23% aan dit te doen, in 2024 was dit 43%. Slechts 2% van de aios werkt gemiddeld minder dan 30 uur per week, 82% werkt gemiddeld tussen de 36 en 50 uur. Bij psychiaters is dit percentage aanzienlijk lager: 34%. Bijna de helft van de aios (46%) wil het liefst tussen de 31 en 35 uur gemiddeld per week werken.

Loopbaanontwikkeling

De loopbaanmonitor is een periodiek onderzoek van de Federatie Medisch Specialisten, LAD en De Jonge Specialist naar de loopbaanontwikkeling van (toekomstig) medisch specialisten, ziekenhuisapothekers, klinisch chemici en klinisch fysici. Het onderzoek bestaat uit meer dan 50 vragen over onder andere de werkvorm, werkdruk, ambities, arbeidsvoorwaarden, werkplezier en tevredenheid. Op de website www.loopbaanmonitormedischspecialisten.nl vind je een uitgebreid dashboard met alle resultaten van dit onderzoek.
Download de infographic met de resultaten van psychiaters.

Over de LAD

Artsen en andere zorgprofessionals in staat stellen om hun werk goed, veilig en met plezier te kunnen doen, zodat ze de best mogelijke zorg kunnen bieden: dat is waar de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) voor gaat. We komen op voor jouw werknemersbelangen en ondersteunen je als je in je loopbaan ergens tegen aanloopt. De LAD is er voor jou!

Contact

Mercatorlaan 1200
3528 BL Utrecht
088 – 13 44 100
bureau@lad.nl

Persvragen

Volg ons

Voor het allerlaatste nieuws volg onze social media kanalen

Copyright ©2025   |   Agenda   |   Cookiebeleid   |   Privacy Statement

Over de LAD

Artsen en andere zorgprofessionals in staat stellen hun werk goed, veilig en met plezier te kunnen doen, zodat ze de best mogelijke zorg kunnen bieden: dat is waar de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) voor gaat. We komen op voor jouw werknemersbelangen en ondersteunen je als je in je loopbaan ergens tegen aanloopt. De LAD is er voor jou!

Contact

Mercatorlaan 1200
3528 BL Utrecht

Tel: 088 – 13 44 100
E-mail: bureau@lad.nl

Persvragen

Volg ons

Voor het laatste nieuws volg onze social media kanalen!

Realisatie: Aandagt Reclame & Marketing
Copyright © 2025

Dit zal sluiten in 0 seconden