Op maandag 4 november 2024 zijn de onderhandelingen voor een nieuwe Cao Gehandicaptenzorg inhoudelijk gestart. Alle cao-partijen hebben hun inzet aan elkaar gepresenteerd. FBZ, de vakbond waarbij de LAD is aangesloten voor deze cao, zet onder andere in op een reële inkomensverbetering voor alle zorgprofessionals, concrete maatregelen om de werkdruk te verlichten, voldoende hersteltijd na een bereikbaarheidsdienst in de nacht en meer verlofuren.

Op 8 oktober maakten de onderhandelingsdelegaties van de cao-partijen (FBZ, FNV, CNV en NU’91 namens werknemers; VGN namens werkgevers) al kennis met elkaar. Het overleg op 4 november vormde de daadwerkelijke aftrap van de onderhandelingen, die in een constructieve sfeer verliepen.

Alle partijen hebben hun inzet toegelicht. De inzet van FBZ is opgesteld op basis van het arbeidsvoorwaardenbeleid, aangevuld met onderwerpen die zijn ingebracht door de verenigingen die bij FBZ zijn aangesloten, waaronder ook de LAD, en in samenspraak met de klankbordgroep, waarin artsen VG vertegenwoordigd zijn.

De cao-partijen hebben alle onderwerpen waarover afspraken moeten worden gemaakt, geclusterd. Onderwerpen waarover ze in ieder geval afspraken willen maken, zijn de salarisparagraaf, gezond en veilig werken, werkdruk, verlof, zeggenschap, scholing en registratie (in beroepsregisters). Op 2 december staat de volgende onderhandelingsdag gepland.

Bekijk de inzetbrief van FBZ.

Over de LAD

Artsen en andere zorgprofessionals in staat stellen om hun werk goed, veilig en met plezier te kunnen doen, zodat ze de best mogelijke zorg kunnen bieden: dat is waar de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) voor gaat. We komen op voor jouw werknemersbelangen en ondersteunen je als je in je loopbaan ergens tegen aanloopt. De LAD is er voor jou!

Contact

Mercatorlaan 1200
3528 BL Utrecht
088 – 13 44 100
bureau@lad.nl

Persvragen

Volg ons

Voor het allerlaatste nieuws volg onze social media kanalen

Copyright ©2025   |   Agenda   |   Cookiebeleid   |   Privacy Statement

Over de LAD

Artsen en andere zorgprofessionals in staat stellen hun werk goed, veilig en met plezier te kunnen doen, zodat ze de best mogelijke zorg kunnen bieden: dat is waar de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) voor gaat. We komen op voor jouw werknemersbelangen en ondersteunen je als je in je loopbaan ergens tegen aanloopt. De LAD is er voor jou!

Contact

Mercatorlaan 1200
3528 BL Utrecht

Tel: 088 – 13 44 100
E-mail: bureau@lad.nl

Persvragen

Volg ons

Voor het laatste nieuws volg onze social media kanalen!

Realisatie: Aandagt Reclame & Marketing
Copyright © 2025

Dit zal sluiten in 0 seconden