Na de inspirerende keynote van Tait Shanafelt (Stanford University) in 2025 verwelkomen we ook dit jaar een vooraanstaande internationale spreker op ons Festival van de Bevlogenheid: niemand minder dan verpleegkundig socioloog prof. Linda Aiken komt op 18 november een keynote verzorgen. Aansluitend kun je je laten inspireren door een vlammend betoog van dierentuin- en gedragsbioloog Wineke Schoo. Zij vertelt wat je kunt leren van chimpansees als het gaat om meer verbinding in de zorg. Wil je erbij zijn? Koop dan nu je ticket voor het festival!
Meld je aanWat kun je verwachten?
Linda Aiken is verpleegkundig socioloog en hoogleraar aan de University of Pennsylvania. Ze is een toonaangevende pionier op het gebied van werkklimaat, leiderschap en professionalisering in de zorg. In meer dan dertig landen heeft ze baanbrekend onderzoek geleid naar de invloed van de organisatie van de zorg op het welzijn van zorgprofessionals én de patiëntveiligheid.
Bevlogenheid is volgens haar belangrijk om je vak vol te houden, maar gaat verder dan dat: haar onderzoek wijst uit dat investeren in het behoud van zorgprofessionals essentieel is om het wereldwijde personeelstekort in de zorg aan te pakken.
Wineke Schoo werkt al meer dan 25 jaar als dierentuinbioloog en is opgeleid als gedragsbioloog, gespecialiseerd in het gedrag van apen. Ze deed onderzoek aan de beroemde chimpanseegroep in Burgers’ Zoo, waar ze daarna ook als parkmanager werkte. In coronatijd maakte ze tijdelijk de switch naar de zorg en intussen is ze al meer dan vijf jaar directeur van de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen.
Wineke neemt je mee in de wereld van chimpanseegedrag en waar de verschillen en overeenkomsten met mensen liggen. Is samenwerken mogelijk zonder leiderschap? Waarom is verzoenen van levensbelang? Wineke geeft je handvatten om met meer impact samen te werken. Én om af en toe eens door de ogen van een chimpansee naar een situatie te kijken.
En meer
- Na de keynotes kun je twee parallelsessies naar keuze volgen. Deze maken we binnenkort bekend. We kunnen al wel verklappen dat het een enorm veelzijdig programma wordt, van doe- en inspiratiesesies tot kennis- en kunst-sessies: het is immers een echt festival. Dat wordt moeilijk kiezen! Als je je al hebt aangemeld voor het festival, krijg je automatisch een seintje wanneer je je kan opgeven voor twee sessies naar keuze.
- Verder kun je ontspannen in een festival-setting met muziek en kunst, veelal uitgevoerd door zorgprofessionals zelf. Want ook in muziek en kunst is bevlogenheid de basis voor een goed resultaat.
Kom samen met je collega’s!
Zorg lever je samen. En dus is het belangrijk om samen bevlogen te blijven; een hele loopbaan lang. We nodigen je dan ook uit om ook je collega’s aan te melden: collega-artsen, verpleegkundigen, verpleegkundig specialisten, fysiotherapeuten, HR- of andere collega’s. Kom je met vijf of meer collega’s, dan kun je gebruikmaken van een speciaal groepsticket met 25% korting. Meerdere vakgroepen en afdelingen hebben zich al aangemeld. Met wie kom jij?
Het Festival van de Bevlogenheid draait volledig om persoonlijke ontwikkeling, duurzame inzetbaarheid en werkplezier. Met heel veel inspiratie, concrete handvatten en ervaringen van gamechangers binnen en buiten de zorg. Hoe zorg jij dat je samen met je team blijft floreren? De LAD en de stichting Challenge & Support nodigen je van harte uit.





