Volgens de LAD/FBZ zijn tijdens de zevende onderhandelingsronde voor de Cao GGZ inhoudelijk weer stappen gemaakt. Maar de LAD/FBZ vindt dat de partijen ver uit elkaar liggen als het gaat om het loonbod van anderhalf procent voor 2026 dat werkgevers bieden. “Daar moet de Nederlandse ggz nog een flinke stap in onze richting maken”, stelt de LAD/FBZ.

Over de volgende punten wil de Nederlandse ggz afspraken maken:
– Zeggenschap;
– Het IP89-plafond vervalt bij bereikbaarheids-, aanwezigheids- en consignatiediensten;
– Balansbudget wordt verdubbeld en extra geld binnen het balansbudget voor ontwikkeling en opleidingen;
– Vergoeding voor de coassistent wordt verhoogd naar € 250. Ook kom je er eerder voor in aanmerking;
– Recht op onbereikbaarheid.

Teleurstelling

Het overleg, dat maandag 17 februari plaatsvond, heeft dus niet de gewenste nieuwe Cao GGZ opgeleverd. Het loonbod voor dit jaar werd overigens als redelijk bestempeld. Woensdag 26 februari zouden vakbonden en werkgevers verder praten, maar tot teleurstelling van de LAD/FBZ heeft de Nederlandse ggz dit overleg afgezegd.

Over de LAD

Artsen en andere zorgprofessionals in staat stellen om hun werk goed, veilig en met plezier te kunnen doen, zodat ze de best mogelijke zorg kunnen bieden: dat is waar de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) voor gaat. We komen op voor jouw werknemersbelangen en ondersteunen je als je in je loopbaan ergens tegen aanloopt. De LAD is er voor jou!

Contact

Mercatorlaan 1200
3528 BL Utrecht
088 – 13 44 100
bureau@lad.nl

Persvragen

Volg ons

Voor het allerlaatste nieuws volg onze social media kanalen

Copyright ©2025   |   Agenda   |   Cookiebeleid   |   Privacy Statement

Over de LAD

Artsen en andere zorgprofessionals in staat stellen hun werk goed, veilig en met plezier te kunnen doen, zodat ze de best mogelijke zorg kunnen bieden: dat is waar de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) voor gaat. We komen op voor jouw werknemersbelangen en ondersteunen je als je in je loopbaan ergens tegen aanloopt. De LAD is er voor jou!

Contact

Mercatorlaan 1200
3528 BL Utrecht

Tel: 088 – 13 44 100
E-mail: bureau@lad.nl

Persvragen

Volg ons

Voor het laatste nieuws volg onze social media kanalen!

Realisatie: Aandagt Reclame & Marketing
Copyright © 2025

Dit zal sluiten in 0 seconden